Nagroda krytyki literackiej im. Kazimierza Wyki

prof. Janusz DrzewuckiJanusz Drzewucki – krytyk literacki, poeta, dziennikarz, wydawca – został 35. laureatem Nagrody im. Kazimierza Wyki. Wyróżnienie to jest przyznawane wspólnie przez marszałka województwa małopolskiego oraz prezydenta Krakowa.

Jacek LeociakJacek Leociak – literaturoznawca, historyk literatury i profesor nauk humanistycznych, został tegorocznym laureatem Nagrody im. Kazimierza Wyki. Uroczystość wręczenia nagrody w wysokości 40 tys. zł odbyła się w Sali Obrad im. Stanisława Wyspiańskiego w Urzędzie Miasta Krakowa.

Małgorzata ŁukasiewiczW kolejną rocznicę śmierci prof. Kazimierza Wyki, wybitnego literata związanego z Małopolską i Krakowem, wręczono już po raz 34. nagrodę jego imienia. Wyróżnienie – przyznawane wspólnie przez marszałka województwa małopolskiego oraz prezydenta Krakowa – w tym roku trafiło do wybitnej twórczyni i tłumaczki z jęz. niemieckiego Małgorzaty Łukasiewicz.

KoziolekProf. Ryszard Koziołek, profesor Uniwersytetu Śląskiego i juror Nagrody Literackiej Nike, został 33. laureatem Nagrody im. Kazimierza Wyki. W czwartek z rąk Leszka Zegzdy, członka zarządu i prezydenta Jacka Majchrowskiego odebrał nagrodę i czek w wysokości 20 tys. zł.